Aktualności 2023.09.25 Kępiński Chór Męski CANTAMUS

  1. Najbliższe występy:

– 8 października 300- lecie Konsekracji Kościoła Parafialnego w Bolesławcu.

Niedziela g. 12.00

Bp. Damian Bryl

Bp. Jan Wątroba z Rzeszowa

Bp. Musiałek z RPA

– 22 październik 2023- wytęp zaprzyjaźnionego z ks. Proboszczem Krystianem Chóru z Gorzyc Wielkich k. Wierzbna, na który to do nas, zainteresowanych szczególnie muzyką  chóralną i sztuką ks. Proboszcz serdecznie kieruje zaproszenie do wysłuchania ich występu podczas Mszy Św. w październikową niedzielę o godz. 13.00

– 22 listopad wspomnienie św. Cecylii, Patronki Chórów i Muzyki Kościelnej

– 02 grudzień 2023- g. 11.00 w Trzcinicy Spotkanie Koła Pszczelarzy św. Ambrożego

– 04 grudzień 2023- Imieniny Ks. Proboszcza Krystiana Szenowskiego

  1. Pieśni, które ćwiczyliśmy na próbie:

„Va Pensiero- Nabucco”, „Wszystkie Trony Niebieskie”, „O Sanctissima”, „Maria Regina Mundi”, „Pokarmie naszej drogi”

  1. Na próbach podczas wszystkich naszych spotkań w salce będziemy korzystać z Monitora Interaktywnego. Proszę jednak o zabieranie ze sobą papierowej wersji naszych teczek w celu wyodrębnienia i przygotowania nut na bieżąco do występów. Dziękuję też za wyrozumiałość w nauce i obsłudze tego sprzętu, myślę że jak opanuję temat będzie bardzo przydatnym narzędziem do nauki i ćwiczeń.
  2. W drugim lub trzecim tygodniu października chcemy zrobić po jednej dodatkowej próbie indywidualnej w głosach, żeby poświęcić więcej uwagi pieśniom: na początek: Va Pensiero-Nabucco, Adoremus Te Christe, Ubi Caritas.
  3. https://cde-edukacja.com.pl Centrum Dydaktyki i Edukacji
  4. Antoniego Janaszewskiego prowadzi aktualnie nagrania kursu dla adeptów gry na instrumentach. Po rozmowie z pierwszym dyrygentem naszego chóru chciałbym zaprosić Was na wysłuchanie wykładu On-line na temat nazewnictwa nut. 15- minutowe nagranie pomoże nam w zrozumieniu świata nut, a sam Antoni zrobił to tak prostym językiem, że każdy z nas powinien posłuchać i usystematyzować swoją wiedzę z tego zakresu. Udział w kursie, dzięki właścicielowi wydawnictwa jest dla nas bezpłatny. Info wkrótce.
  5. Od października informacje będą zamieszczane w formie aktualności na stronie internetowej poświęconej muzyce chóralnej w naszej parafii, której adres podam wkrótce.

Na stronie www.parafiakepno.pl zakładka CANTAMUS nie będziemy wrzucać informacji bieżących dla chórzystów, a raczej materiały promujące nasz chór. Bieżące informacje i newsy będą przesyłane na bieżąco w aplikacji WhatsUp.