OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

I Niedziela Adwentu 03.12.2023 r.

 1. Rozpoczęliśmy czas Adwentu, a jednocześnie nowy rok liturgiczny i duszpasterski pod hasłem „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”. Roraty dla dorosłych i młodzieży codziennie o godz. 7.00, dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 17.00. Zapraszamy.
 2. W zakrystii oraz biurze parafialnym można już nabywać opłatek wigilijny i świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, małe po 12 PLN, duże po 20 PLN. Za tydzień ministranci będą rozprowadzać także sianko na stół wigilijny.
 3. Podobnie jak w roku ubiegłym obok chrzcielnicy jest wystawiony kosz do którego można składać różne drobne rzeczy (nie tylko religijne) na nagrody, które zostaną rozlosowane wśród dzieci uczestniczących w roratach.
 4. W związku z Roratami nie ma Mszy św. o godz. 17.30.
 5. W poniedziałek o godz. 18.30 Msza św. w intencji Księdza Proboszcza z racji imienin. W modlitwie polecajmy Księdza Proboszcza Bogu.
 6. W środę o godz. 10.00 Msza św. dla Środowiskowego Domu Samopomocy; wieczorem zapraszamy wszystkie dzieci na spotkanie ze św. Mikołajem, o godz. 17.00 Roraty, a następnie spotkanie na sali w Domu Katolickim.
 7. W czwartek po Mszy św. o godz. 18.30 nabożeństwo o powołania kapłańskie i zakonne, o godz. 19.15 Seminarium Odnowy Wiary.
 8. W piątek przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. jak w tygodniu; o godz. 12.00 zapraszamy na nabożeństwo Godzina Łaski, podczas którego będziemy się modlić za grzeszników. O godz. 19.30 Roraty Pielgrzymkowe dla pielgrzymów grupy biało – fioletowej.
 9. W piątek nie obowiązuje post (wstrzemięźliwość) od pokarmów mięsnych.
 10. Wyjazd ministrantów do kaliskiego Aquaparku oraz na kręgle w sobotę o godz. 10.00 sprzed kościoła, powrót około godz. 17.00.
 11. W przyszłą niedzielę:

– rozpoczniemy rekolekcje adwentowe, które wygłosi ks. Witold Kałmucki, proboszcz, a jednocześnie kustosz sanktuarium św. Idziego w Mikorzynie. Na Eucharystii o godz. 11.00 poświęcenie medalików dzieci pierwszokomunijnych, po Mszy św. spotkanie dla rodziców i dzieci pierwszokomunijnych, natomiast po Mszy św. o godz. 13.00 spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania,

– po wszystkich Mszach św. w niedzielę Fundacja Mocni Miłością będzie rozprowadzać książka „Śniła mi się miłość”. Dochód zostanie przeznaczony na budowę hospicjum Św. Matki Teresy z Kalkuty w Kaliszu. Idei budowy domu ulgi dla chorych patronuje parafia Św. Matki Teresy, której proboszczem jest ks. Włodzimierz Guzik, nasz były wikariusz,

– za tydzień także zbiórka do puszek z okazji Dnia modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie.

 1. Przez cały adwent zachęcamy do spowiedzi św. Całodzienna spowiedź przedświąteczna z udziałem kapłanów z dekanatu w piątek 22 grudnia.
 2. W biurze parafialnym są przyjmowane intencje mszalne na pierwszy kwartał przyszłego roku.
 3. Od piątku nasza parafia ma dwóch nowych nadzwyczajnych szafarzy komunii św. Zostali nimi pan Marcin Kanclerz oraz pan Tomasz Grzeszkowiak. Obu Panom dziękujemy za podjęcie się posługi szafarzy i życzymy Bożego błogosławieństwa.
 4. Wspólnota Krwi Chrystusa zaprasza na nocne czuwanie na Jasnej Górze w sobotę 9 grudnia. Wyjazd sprzed kościoła o godz.17.00. Koszt wyjazdu 50 PLN.
 5. Jest nowy numer Opiekuna i Siewca.