OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Niedziela V Wielkiego Postu 26.03.2023 r.

1.W poniedziałek zapraszamy na jubileuszową 25 Diecezjalną Drogę Krzyżową w intencji trzeźwości polskich rodzin z Kępna do Grębanina. Początek o godz. 17.00 przy krzyżu na naszym cmentarzu. Msza św. o godz. 19.00 w Sanktuarium Maryjnym w Grębaninie pod przewodnictwem ks. bpa Tadeusza Bronakowskiego.

2. We wtorek i środę o godz. 19.30 w kościele próba młodzieży przygotowującej się do bierzmowania. Obecność obowiązkowa.

3. Katechezy neokatechumenalne o godz. 19.00w poniedziałek i (wyjątkowo) w środę, w czwartek o godz. 19.00 przygotowanie do liturgii pokutnej. Zapraszamy.

4. W środę o godz. 17.00 nowenna do MBNP.

5. W czwartek o godz. 19.30 w Domu Katolickim Msza św. z okazji I rocznicy powstania DomSpotu. Zapraszamy wszystkich zaangażowanych w działalność DomSpotu.

6. W piątek Droga Krzyżowa ulicami parafii. Rozpoczniemy Eucharystią o godz. 18.00, a następnie pójdziemy ulicami naszego miasta: ulicą Kościuszki, Kościelną, Staszica, Broniewskiego, Kościuszki, Topolową, Kościelną, Kościuszki do kościoła. O poniesienie krzyża prosimy: Krąg Biblijny i Odnowę w Duchu Św., młodzież z DomSpotu i młodzież przygotowującą się do bierzmowania, ministrantów, rodziców dzieci pierwszokomunijnych, Róże Różańcowe, neokatechumenat, strażaków, dzieci, katechetów i nauczycieli, księży i siostry, chętnych parafian, rzemieślników, harcerzy i Związek Strzelecki, Grupę charytatywną.

7. Tego dnia będzie to jedyna Droga Krzyżowa w naszej parafii. Nie będzie także dodatkowej Mszy św. wieczorem.

8. W sobotę nabożeństwo pierwszych pięciu sobót miesiąca o godz. 7.30.

9. Od godz. 9.00 w sobotę odwiedziny chorych. Nowych można zapisać w biurze parafialnym.

UWAGA: Pragniemy przypomnieć, że z Komunią św. idziemy tylko do chorych, czyli do tych, którzy nie mogą przybyć do kościoła. Nie zanosimy Komunii św. do osób, które chodzą do kościoła.

10. Zbiórka ministrancka w sobotę o godz. 11.00. Obecność obowiązkowa.

11. Wieczorem w sobotę o godz. 18.30 z inicjatywy Parafian Msza św. w intencji obrony dobrego imienia Świętego Jana Pawła II. Po Eucharystii zapalenie zniczy przy pomniku Ojca Świętego.

12. Za tydzień Niedziela Palmowa. Święcenie palm na każdej Mszy św. Przed Mszą św. o godz. 9.45 i 11.00 zgromadzimy się przy grocie, gdzie nastąpi poświęcenie palm, następnie w procesji przejdziemy do kościoła.

13. W niedzielę za tydzień przypada 18 rocznica śmierci św. Jana Pawła II. O godz. 21.00 zapraszamy do kościoła na czuwanie modlitewne, które zakończymy o godz. 21.37 przy pomniku. Proszę przynieść znicze.

14. W niedzielę ostatnie Gorzkie Żale wraz z kazaniem pasyjnym o godz. 15.00. Następnie Msza św.

15. W Wielki Poniedziałek 3 kwietnia w naszej parafii wielkopostna spowiedź z udziałem księży z dekanatu.

16. Bóg zapłać osobom i rodzinom, które złożyły daninę diecezjalną. Można ją nadal składać na tacę lub w biurze parafialnym. Ofiara dobrowolna. Z tyłu na stoliku znajdują się koperty.

17. Składka remontowa wyniosła12 815 PLN, zaś na kwiaty do Bożego Grobu zebraliśmy 2.675 PLN plus

18. Trwają prace na cmentarzu. Pod murem jest składowana stara kostka, którą można sobie zabrać. W biurze ewentualnie można złożyć jakąś dobrowolną ofiarę.

19. Parafia Nawiedzenia NMP z Wieruszowa zaprasza w dniu 1.04 na Ekstremalną Drogę Krzyżową. Szczegóły na plakacie.

20. Do kupienia jest prasa katolicka.