Niedziela XXIX Zwykła 20.10.2024 r.

1. Dzisiaj o godz. 15.00 zapraszamy serdecznie na Przegląd Pieśni i Piosenek Patriotyczno – Religijnych w naszym kościele. Wystąpi 13 chórów i zespołów z terenu powiatu.
  2. We wtorek wspomnienie liturgiczne św. Jana Pawła II. Po Mszy  św. o godz. 18.30 na probostwie spotkanie Grupy Charytatywnej i wszystkich chętnych, którzy chcieliby w niej działać.
  3. W piątek po Eucharystii do godz. 22.00 adoracja Najświętszego Sakramentu. Od godz. 19.30 do 20.30 modlitwa indywidualna.
  4. W  przyszłą niedzielę:

- przed kościołem siostry boromeuszki będą rozprowadzały ciasta upieczone przez

rodziców przedszkolaków, dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest na remont

przedszkola

- po Mszy św. o godz. 13.00 spotkanie dla rodziców młodzieży przygotowującej się do bierzmowania. Przypominamy, że zapisy osób, które chcą przystąpić do  bierzmowania tylko do 16 listopada.

- o godz. 16.00 Msza św. w języku angielskim przeznaczona głównie dla obcokrajowców pracujących w naszym rejonie

- o godz. 17.00 Bal Wszystkich Świętych na który zapraszamy wszystkie dzieci wraz z rodzicami. Bawić się będziemy do godz. 19.30. Prosimy, aby każdy się przebrał za jakiegoś świętego. Jeżeli ktoś chciałby upiec lub ofiarować placek proszę to zgłosić do piątku w zakrystii.

1. Nabożeństwa różańcowe: dla dzieci o godz. 17.00 w poniedziałek, środę i piątek. Dla dorosłych różaniec codziennie o godz. 18.00, w niedzielę o godz. 17.30.
  2. Składka remontowa wyniosłą 14.468 PLN. Do puszek na Papieski Fundusz Stypendialny zebraliśmy 5.829 PLN. Bóg zapłać za wszystkie ofiary.
  3. W biurze parafialnym można składać wymienianki roczne oraz jednorazowe. Kartki na wymienianki jednorazowe można otrzymać w zakrystii i w biurze parafialnym.
  4. W mijającym tygodniu na cmentarzu zaczęliśmy nalepiać na pomnikach kartki z napisem „Grób przeznaczony do likwidacji” przypominające o obowiązku opłaty za grób, tak  zwane pokładne po upływie 20 lat. Obowiązek opłaty wynika z prawa państwowego, ale też z regulaminu naszego cmentarza. Jest jeszcze jeden powód – mamy co raz mniej wolnych miejsc na pochówek. Zainteresowani mogą przedłużyć dzierżawę grobu na następne 20 lat albo zrezygnować z grobu. W obu przypadkach prosimy o kontakt z biurem parafialnym.
  5. Do nabycia prasa katolicka oraz kalendarz diecezjalny na przyszły rok w cenie 8 PLN.