Dziękujemy:

• osobom, które przekazały środki pieniężne za pośrednictwem:

• wszystkim prywatnym darczyńcom!! (w ogromnej liczbie!!!)
  • sklepom, które umożliwiły wywieszenie plakatów we witrynach
  • ELEKTROMEX Sp. z.o.o.
  • Cukiernia-Piekarnia Camargo
  • KRISDENT
  • Roberto Meble
  • Anonimowo działającym firmom i tym, którzy złożyli ofiary do puszek i tacę oraz zdeklarowali pomoc w przyszłości

WG. AKTUALIZOWANYCH POTRZEBN AKTUALMIE NAJPILNIEJSZE SĄ:

Zaprawy tynkarskie
Grunty
Gładzie
Białe emulsje
Nie przynosimy materiałów bud. i farb otwartych
Narzędzia murarskie i malarskie (bez folii malarskich) oraz akcesoria: listwy, łaty...
Lodówki
Pralki
Kuchenki/piecyki elektryczne
Grzejniki olejowe
Elektronarzędzia remontowe i budowlane
Zestawy narzędzi (ogólne, warsztatowe)
Akcesoria i wyposażenie kuchni, w tym zestawy talerzy, patelni, garnków (produkty tylko nowe)
Małe AGD
deklaracje mebli

WASZE DARY trafiają bezpośrednio do rodzin, które znamy. Ze wszystkimi rozmawialiśmy, byliśmy w ich domach, z wieloma mamy kontakt telefoniczny. Nie korzystamy z centrów logistycznych.

Prosimy aktualnie nie przynosić wody, żywności, odzieży i chemii osobistej!

Wszystkie dary, których nie będziemy mogli rozdysponować nie będziemy przekazywać do ogólnych centrów logistycznych, tylko zachowamy w ramach Stowarzyszenia i zagospodarowywać będzie przy kolejnych akacjach dla powodzian, pogorzelców, osób w kryzysie etc. Nic co zostało podarowane na pewno się nie zmarnuje!

Wszystkie nasze zakupy zamieszczamy na parafialnym fb (do wglądu), nie przekazujemy gotówki dalszym podmiotom.

Zbiórka środków trwałych:

Parafia pw. św. Marcina, po wcześniejszym kontakcie telefonicznym lub w zakrystii.

Kontakt 609773794 > kontakt smsem o treści: pomagam, oddzwonimy

lub z parafią

Pomoc finansową można przekazywać na:

Stowarzyszenie  św. Marcina w Kępnie

ul. Tadeusza Kościuszki 3, 63-600 Kępno

Nr konta: PL46 1020 2241 0000 2602 0081 2412

Kod BIC (Swift): BPKOPLPW (dla zagranicznych)

z dopiskiem "powódź"

Pomoc osobom pokrzywdzonym przez powódź

Najszybsze i pełne informacje na naszym profilu: Facebook

Parafia pw. Św Marcina przy współpracy ze Stowarzyszenie św. Marcina w Kępnie solidaryzując się z osobami pokrzywdzonymi możliwie szybko odpowiedziała na kryzysową sytuację i potrzeby mieszkańców południowej Polski dotkniętych kataklizmem.  W związku z tym, przy współpracy ze wspólnotą Jestem działającą przy parafii nawiązaliśmy kontakt z mieszkańcami Stronia Śląskiego i ich rodzinami (korzystając z pośrednictwa wspólnoty Halelu Jah działającej także w Stroniu Śląskim), dzięki mogliśmy naszą pomocą odpowiedzieć na konkretne potrzeby.

Choć pierwszym naszym kierunkiem było samo Stronie Śl. to jednak ze względu na blokadę wojskową, a potem masową pomoc, przekierowaliśmy naszą pomoc na bezpośrednią okolicę, przez którą "przechodziła" fala z uszkodzonego zbiornika zaporowego. Aktualnie pomagamy wybranym rodzinom ze Strachocina, Trzebieszowic oraz Ołdrzychowic Kłodzkich. Dodatkowe dary rozdysponujemy w okolicy po wcześniejszych konsultacjach z mieszkańcami i koordynatorami. Do każdej rodziny dojeżdżamy osobiście i identyfikujemy potrzeby odpowiadając na nie. Jesteśmy także z Nimi w kontakcie telefonicznym. Wszystkie relacje z pomocy zamieszczamy na bieżąco na naszym profilu fb. tu tylko zamieszczamy informacje podstawowe.

Fot. na grafice pomocowej: Wspólnota Halelu Jah

Pomagam